Cumhuriyetten buyana ilk kez hizmet gördü

Eskişehir Sarıcakaya İlçesi Örencik Mahallesi baştan aşağıya yenileniyor. Cumhuriyet tarihinden bu yana ilk kez hizmet gördüklerini belirten mahalle sakinleri, yapılan kilit taş döşeme, yabani otların temizliği ve yol çalışmalarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Beyköy’e bağlı Örencik Mahallesi ilk kez hizmet görüyor. Sarıcakaya Belediyesi Fen İşleri Ekipleri tarafından mahallede sil baştan yenileme çalışmaları yapılıyor. İlk etapta, kilit taşı, kaldırım ve alt yapı çalışmaları yapılan mahallede gelen talepler üzerine imkanlar dahilinde hizmet verileceği belirtiliyor.

KIRSAL KESİMEDE ÖNEM VERİYORUZ

Mahalle sakinleri Cumhuriyet tarihinden beridir ilk kez hizmete tanık oldukları için belediye Başkanı Faruk Güler ve ekibine teşekkür etti. Çalışmaları yerinde incelemek amacıyla Örencik Mahallesine giden Belediye Başkanı Güler, beraberindekilere köy sakinleri büyük bir sevgi gösterdi. Mahalle sakinleriyle birlikte sohbet eden Güler, “Merkez mahallelere verdiğimiz önemi kırsal kesime de veriyoruz ve sizden sadece bu konuda sabırlı olmanızı istiyorum. Çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

İLK KEZ

Cumhuriyet tarihinden beridir böylesine hizmet görmediklerini belirten mahalle sakinleri “Bu yaşa geldim bu güne kadar mahalle içine hizmet görmedim. Sağ olsun mahalle içi killi taşı ve yol çalışmalarımızı Belediye Başkanımız yaptırıyor Allah razı olsun” şeklinde konuştu.