Her Mahallemize Bir Yemekhane

Her Mahallemize Bir Yemekhane

Sarıcakaya Belediyesi, mahalle statüsü kazanan köylere hizmet götürme kapsamında Kapıkaya mahallesinde yemekhane yapımını sürdürüyor. İlçe merkezinde yemekhanenin olduğunu, fakat mahallelerde olmadığını anlatan Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, vatandaşlara verdikleri söz kapsamında inşaatın devam ettiğini belirtti. Her köye bir fırın ve yemekhane yapacaklarını söyleyen Başkan Güler, “Köy fırınlarını tekrar canlandırmak istiyoruz. Vatandaşların; unutulmaya yüz tutan köy […]

Sarıcakaya Belediyesi, mahalle statüsü kazanan köylere hizmet götürme kapsamında Kapıkaya mahallesinde yemekhane yapımını sürdürüyor.
İlçe merkezinde yemekhanenin olduğunu, fakat mahallelerde olmadığını anlatan Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, vatandaşlara verdikleri söz kapsamında inşaatın devam ettiğini belirtti. Her köye bir fırın ve yemekhane yapacaklarını söyleyen Başkan Güler, “Köy fırınlarını tekrar canlandırmak istiyoruz. Vatandaşların; unutulmaya yüz tutan köy burmalarını, köy külçelerini ve pidelerini doğal şekilde üreterek tüketmelerini arzuluyoruz. Kapıkaya mahallemizde de şu an bir yemekhanenin yapımı devam ediyor. Kabası bitti. İnce işçiliği şu anda yapılıyor. En kısa zamanda Beyköy ve Beyyayla mahallelerimizde inşaata başlayacağız. İnşallah tüm mahallelerimizde bu yemekhaneler yapılacak. Yemekhane yanında bir çok hizmette de binalar kullanılabilecek” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır