Kardeş şehirden ziyaret

Kardeş şehirden ziyaret

Eskişehir’in Sarıcakaya İlçe Belediyesi ile kardeş şehir ilan edilen Bosna-Hersek’in Kladanj Belediyesi’nden gelen heyet, ilçeye bağlı bazı köylere giderek çocukların karne sevincine ortak oldu. Kladanj Belediye Başkanı Yusuf Cavkunoviç başkanlığındaki heyeti karşılayan Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, daha önce belirlenen köy okullarına gitmek için konukları ile birlikte yola çıktı. Sarıcakaya Kaymakamı Neslihan Kısa’nın da katıldığı […]

Eskişehir’in Sarıcakaya İlçe Belediyesi ile kardeş şehir ilan edilen Bosna-Hersek’in Kladanj Belediyesi’nden gelen heyet, ilçeye bağlı bazı köylere giderek çocukların karne sevincine ortak oldu.
Kladanj Belediye Başkanı Yusuf Cavkunoviç başkanlığındaki heyeti karşılayan Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, daha önce belirlenen köy okullarına gitmek için konukları ile birlikte yola çıktı. Sarıcakaya Kaymakamı Neslihan Kısa’nın da katıldığı karne dağıtımında sıcak görüntüler ortaya çıktı. Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler’in yakından ilgilendiği heyet, çocuklara büyük sevgi gösterdi. Köy okulunda karma sistemi anlatan Güler’e, kendilerinde de benzer eğitim sistemi olduğunu söyleyen Yusuf Cavkunoviç, Sarıcakaya’ya tekrar gelmek istediğini belirtti.
Çocuklarla hatıra fotoğraflı çektiren heyet, daha sonra Kaymakam Neslihan Kısa’nın makamına geçerek misafiri oldu. Misafirler ile ilgilenen Kısa, daha sonra hatıra fotoğrafı çekindi.
Kladanj Belediye Başkanı Yusuf Cavkunoviç, misafirperverlikleri için teşekkür ederken en yakın zamanda Sarıcakaya heyetini de Bosna-Hersek’e beklediklerini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır