Sarıcakayalı kadınlar Bursa’ya çıkarma yaptı

Sarıcakayalı kadınlar Bursa’ya çıkarma yaptı

Eskişehir Sarıcakaya Belediyesi’nin her yıl düzenli olarak geleneksel hale getirdiği kültür gezilerinin bu yılki ilk durağı Bursa oldu. Program dahilinde düzenlenen Kültür Gezileri sayesinde Sarıcakayalı kadınlar, ülkemizin doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel açıdan öne çıkan şehirleri tanıma fırsatından yararlanıyor. Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, konuyla ilgili olarak, kültür turlarının her yıl düzenli olarak geleneksel hale […]

Eskişehir Sarıcakaya Belediyesi’nin her yıl düzenli olarak geleneksel hale getirdiği kültür gezilerinin bu yılki ilk durağı Bursa oldu. Program dahilinde düzenlenen Kültür Gezileri sayesinde Sarıcakayalı kadınlar, ülkemizin doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel açıdan öne çıkan şehirleri tanıma fırsatından yararlanıyor.
Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, konuyla ilgili olarak, kültür turlarının her yıl düzenli olarak geleneksel hale getirildiğini belirterek, “Kadınlarımızın ülkemizin doğal güzelliklerini görmeleri, tarihi ve kültürel açıdan öne çıkan şehirlerini tanımaları amacıyla bu turları düzenliyoruz. Bu yılki gezimizin ilk durağı Bursa oldu. Tüm hanımları tamamen ücretsiz gezdiriyoruz. Bursa’nın tarihi ve doğal güzellikleri rehberler öncülüğünde anlatılıyor. Hedefimiz insan diyoruz ve vatandaşlarımızın kültürel, sosyal faaliyetlerle kendini geliştirmesi adına hizmetlerimizi yürütüyoruz. Kendimizi bilmemiz, tarihimizi bilmemiz çok önemli. Bu doğrultuda düzenlediğimiz kültür turlarımızla, vatandaşlarımıza ülkemizin tarihi ve kültürel açıdan öne çıkan şehirlerini gezip görmelerini tanımalarını sağlıyoruz” dedi.
Gezi kapsamında, Kapukaya, Beyköy, Sarıcakaya Merkez ve Eskişehir’de yaşayan Sarıcakayalılar olmak üzere 135 kadın Bursa’nın Orhangazi ve Osmangazi Türbeleri, Ulucami, Tophane ve Saat Kulesi, Yeşil Cami ve Yeşil Türbe, Emir Sultan Cami ve Külliyesi, Hanlar Bölgesi, Cumalıkızık gibi tarihi, turistik mekânlarını ziyaret etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır